جراحی پلک

جراحی پلک رفع مشکلات پلک منجر به افزایش زیبایی چشم ها می شود و زیبایی چشم در جذابیت چهره نقش مهمی دارد. از طریق چشم ها ، می توان خصوصیاتی مانند خوشحالی ، ناراحتی ، هیجان ، ترس و دیگر حالات درونی انسان را به سادگی حدس زد. همچنین چشم در برقراری ارتباط  و بینایی نیز تاثیر دارد به همین دلیل یک جراح پلک خوب و ماهر مانند دکتر حامد قهاری را برای انجام بلفاروپلاستی انتخاب کنید.

جراحی پلک
جراحی پلک

با افزایش سن افراد، خصوصیت ارتجاعی پوست کاهش پیدا می کند و چین و چروک ها و خطوط ، به تدریج اطراف چشم مشاهده می شود . اگر پلک دچار افتادگی شود یا چین و چروک های اطراف پلک بیش از حد باشد چشم های فرد دیگر جلوه زیبایی نخواهد داشت. با انجام بلفاروپلاستی می توانید مشکلاتی چون چین و چروک های اطراف چشم ، افتادگی پلک و پف زیر چشم را رفع کنید.

جراحی پلک ، که در اصطلاح پزشکی تحت عنوان جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود ، بر روی بهبود فرم ظاهری چشم ها تمرکز می کند و با حذف پوست و چربی مضاعف سبب افزایش جذابیت آن ها می شود. عمل پلک پایین یا بالا را می توان به صورت همزمان یا جداگانه انجام داد. بنابراین با انجام عمل زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی می توانید منجر به زیبایی چشم ها و در نهایت افزایش اعتماد به نفس خود شوید.

رفع افتادگی پلک با لیزر

عمل زیبایی پلک با لیزر برای درمان پف زیر چشم ها ، افتادگی پلک بالا ، ورم و چین و چروک های اطراف چشم گزینه مناسبی است. در جراحی پلک ، لیزر مسئول باز و بسته کردن رگ ها می باشد به همین علت بلفاروپلاستی سریع تر انجام می شود و نیازی به برش نیست. با مراجعه نزد بهترین دکتر عمل پلک تهران و دریافت مشاوره های لازم تعیین می شود که با توجه به مشکلی که باید رفع شود آیا انجام عمل زیبایی پلک بهتر است یا رفع مشکل پلک با لیزر گزینه مناسب تری است.

چرا جراحی پلک انجام دهم؟

 • برای اینکه جوان تر به نظر آیید !!

هر چه قدر هم که یک نفر خوب از خود مراقبت کند ، از کرم های آبرسان و تکنیک های جوانسازی استفاده کند ، متاسفانه پیر شدن فرایندی است که برای همه اتفاق می افتد. برخی از افراد ممکن است در اوایل دهه سوم زندگی خود علائم ناخوشایند پیری را تجربه کنند ، در حالی برخی دیگر که خوش شانس هستند و تا سالهای سال این علائم را تجربه نمی کنند.

با این حال ، این اتفاق طبیعی و غیر نرمال احتناب ناپذیر است. چشم ها یکی از اولین و قابل مشاهده ترین نواحی است که افزایش سن را نشان می دهند. چرا که کلاژن سازی در پوست نازک اطراف چشم زود تر و سریع تر از دیگر نواحی بدن تخریب می شود. یکی از مهم ترین اهداف جراحی زیبایی پلک ، برداشتن پوست اضافه این ناحیه است که باعث می شود چشم ها ، خسته ، پف آلود و پیر به نظر نرسند. بعد از انجام جراحی پلک زیبایی اکثر بیماران از این موضوع که چقدر جوان تر و شاداب تر به نظر می رسند بسیار راضی می باشند.

این مسئله به این دلیل است که چشم ها همواره در حال حرکت است و این حرکت خود نیز باعث از بین رفتن حجم ، چین و چروک و افتاده شدن پوست چشم می شود. در عمل زیبایی پلک بافت ، گوست و چربی های اضافه برداشته می شود تا ظاهری جوان تر برای بیمار به وجود آید.

 • برای اینکه چهره شاد و سر زنده ای داشته باشید.

در جلسه مشاوره اولیه ، بسیاری از بیماران از این شکایت می کنند که حتی اگر هشت ساعت متوالی نیز خوابیده باشند ، باز هم همیشه چهره ان ها به گونه ای به نظر می رسد که انگار مدت هاست نخوابیده اند یا علی رغم این که استرسی ندارند همواره چهره ای مضطرب دارند.

برداشتن پوست و چربی های اضافه اطراف چشم با انجام عمل جراحی باعث می شود تا ظاهر بیمار کمتر خسته به نظر برسد چرا که این پوست های اضافه همانند مواردی هستند که باعث می شود با بالا رفتن سن زیر چشم ها ، کیسه های چربی و پف ایجاد شود. بعضی از بیماران ممکن است از بیماران ممکن است تصمیم بگیرند ، تحت جراحی های دیگری مانند لیفت ابرو که به منظور کاهش چین و چروک ها و خطوط پیشانی انجام می پذیرد نیز قرار بگیرند. به همین منظور کوتاه کردن روند بهبودی ، جراحی پلک معمولا همزمان با یک دیگر انجام می شوند.

 • برای اینکه تیرگی اطراف چشماتان برطرف شود!!

سه علت اصلی برای ایجاد حلقه های تیره دور چشم ها وجود دارد. از بین رفتن حجم زیر چشم ها ، وجود چربی اضافه زیر پلک می تواند موجب برآمدگی و همچنین به وجود آمدن کیسه های زیر چشم شود و رنگدانه های پوست پلک را کاهش دهد و در نهایت موجب تیرگی زیر چشم ها شود. عمل های جراحی مناسب ، با برداشتن پوست اضافه ، فرم دهی و توزیع مجدد چربی و جایگزینی حجم از دست رفته ، می تواند به درمان این مشکلات کمک کند.

چه کسی کاندیدا مناسبی برای جراحی پلک می باشد ؟

اکثرا افرادی که 30 سال یا بیشتر سن دارند و از سلامت کامل برخوردارند افراد مناسبی برای انجام این پروسه می باشند. همچنین نداشتن مشکل یا بیماری دیگری در ناحیه چشم و اطراف آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در صورتی که با هر یک از مشکلات زیر رو به رو بودید آن را قبل از انجام پروسه با پزشک خود به اشتراک بگذارید:

 • مشکلات چشم مانند کوری تدریجی ، خشکی چشم و جدا شدن شبکیه
 • مشکلات تیروئید مانند کم کار بودن یا پرکاری تیروئید
 • مشکلات قلبی عروقی مانند فشار خون بالا یا هر اختلا دیگر در گردش خون
 • دیابت

در نهایت باید گفت که انتظارات منطقی از بلفاروپلاستی داشته باشید. این جراحی می توان در ظاهر شما تغییر چشم گیری ایجاد کند و باعث افزایش اعتماد به نفس شخص گردد. توجه داشته باشید ، که همواره نباید انتظار تغییرات شگفت انگیز و غیر ممکن را از این پروسه داشت. برخی از افراد چشم هایی دارند که پلک آنها متقارن نیست یا اندازه متفاوتی با یکدیگر دارند.

این افراد با انجام جراحی پلک مشکل خود را از بین می برند. بنابراین مشکلات تقارن و هماهنگی در افراد با انجام این پروسه حل می گردد. همچنین این جراحی چیزی به صورت اضافه نمی کند و تنها با تغییر دادن آن زیبایی آن را افزایش می دهد. دقت داشته باشید ، که قبل از اقدام به انجام این پروسه به خوبی با ظاهر خود و جزئیات آن آشنا باشید. قبل از جراحی به خوبی با پزشک خود مشورت کنید تا تصمیم درست را درباره انجام این جراحی بگیرید.

مراقبت های قبل و بعد از جراحی پلک

علاوه بر جراح پلک ، از تاثیر گذارترین نکات در نتیجه جراحی زیبایی پلک ، باید به رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از عمل کردن پلک اشاره کنیم ؛ به همین منظور در ذیل در رابطه با مهم ترین نکات و اقدامات قبل و بعد از عمل زیبایی پلک ، به طور مفصل توضیح داده شده است.

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

 1. مصرف برخی از داروها همانند آسپرین ، بروفن و از این قبیل موارد منجر به اختلال در انعقاد خون می گردند ؛ از این رو به متقاضیان جراحی پلک توصیه می شود ، از مدتی پیش از انجام این پروسه از مصرف این موارد خودداری نمایند.
 2. استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل قبل از جراحی زیبایی پلک ، منجر به بروز اخلال در حین عمل بلفاروپلاستی می شود ؛ پس از مدتی قبل از آن از مصرف این موارد خودداری کنید.
 3. مصرف به موقع و منظم داروهای تجویزی پزشک ، از اهمیت به سزایی بر خوردار است بنابراین در این باره سهل انگاری نکنید.
 4. به بانوان توصیه می گردد در روز عمل زیبایی پلک ، بدون آرایش بوده و زیورآلات نیز به همراه نداشته باشند.
 5. شب قبل از انجام عمل ، استحمام کنید.
 6. پزشک معالج خود را از تمامی سوابق پزشکی و حساسیت های دارویی خود ، مطلع نمایید.
 7. شب قبل از جراحی پلک ، شام سبک میل نماید.
جراحی پلک
جراحی پلک

دوره نقاهت بلفاروپلاستی

بر خلاف تصور بسیاری از مردم بلفاروپلاستی ، جراحی ساده و ایمن بوده که در صورت انتخاب پزشک ماهر و چیره دست و هم چنین رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن ، سبب بروز هیچ گونه عوارض در افراد نمی شود و بیماران پس از گذشت مدت زمان کوتاهی می توانند به سرکار بازگشته و به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

 • بخیه های پلک پس از گذشت 7 الی 5 روز کشیده می شوند و برای رفع جای بخیه، می توانید از کرم های تجویز شده استفاده کنید.
 • هفته اول تنها کارهای روزمره خود را انجام دهید، کارهای روزمره نیز باید سبک باشند و فشاری به فرد وارد نشود.
 • حداقل تا دو روز سر را خم نکنید.
 • هنگام خواب یا استراحت سر را بالاتر از بدن قرار دهید.
 • تا یک ماه از انجام هرگونه فعالیت شدید جسمی و ورزش پرهیز کنید.
 • کبودی و تورم ، طبیعی است و به منظور بهبود آن می توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • عدم استفاده نمک نیز در کاهش تورم پلک ، نقش مثبتی دارد.
 • طبق گفته های بهترین دکتر پلک تهران ، در طی دوران نقاهت جراحی پلک ، از ماساژ دادن یا فشار دادن چشم خودداری کنید.
 • دارویی که پزشکتان تجویز کرده است را به موقع مصرف نمایید.
 • بانوان هفته اول مجاز به استفاده از لوازم آرایشی چشم و پلک نیستند.
 • به دلیل محافظت چشم ، در هفته اول از عینک آفتابی استفاده کنید.
 • روزانه از قطره چشم برای حفظ رطوبت چشم ها استفاده کنید.
 • مصرف نوشیدنی ها و مایعات را افزایش دهید.
 • مصرف سبزیجات و میوه جات تازه ، روند بهبودی را تسریع می بخشد.
 • مصرف ویتامین و غلات در روند بهبودی تاثیر مفید دارد ولی به طور کلی نیاز به پیروی از رژیم غذایی خاصی نمی باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مراقبت های قبل و بعد از جراحی پلک ، نیز می توانید به مقالات مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید.

عوارض بلفاروپلاستی

پلک و چشم از نواحی حساس و مهم در چهره هستند. پلک ها پوست نازکی دارند و چشم نیز مسئولیت بینایی فرد را بر عهده دارد. اگر جراحی زیبایی پلک توسط فردی که اطلاعات و مهارت کافی را ندارد انجام شود امکان بروز هرگونه عوارضی وجود دارد. برای انتخاب دکتر خوب برای عمل پلک در تهران ، بهترین را انتخاب کنید زیرا اگر عوارض یا مشکلاتی پیش بیاید علاوه بر زیبایی فرد ، امکان دارد بینایی او نیز تحت تاثیر قرار گیرد.

هزینه جراحی پلک در تهران

قیمت جراحی زیبایی پلک در تهران به دستمزد جراح پلاستیک بینی و صورت و پلکی که باید جراحی شود بستگی دارد. اگر هر دو پلک همزمان عمل شوند یا یکی از پلک ها عمل شود هزینه متفاوت است. بهترین روش برای تعیین هزینه ، معاینه توسط بهترین جراح پلک تهران است بنابراین مراجعه حضوری داشته باشید و علاوه بر مطلع شدن از هزینه ، مشاوره های لازم را نیز دریافت کنید.

دکتر حامد قهاری ، جراح پلاستیک بینی و صورت ، دارای نمونه کارهای موفق بسیاری در این زمینه می باشند ؛ جهت مشاهده آن ها و هم چنین آشنایی بیشتر با ایشان می توانید به صفحه اینستاگرام شان مراجعه نمایید.

اهداف هر فرد برای انجام جراحی زیبایی پلک

بلفاروپلاستی روشی مناسب برای حل مشکلات زیر می باشد :

 • پلک بالایی متورم و آویزان
 • پوست اضافه در پلک بالایی فرد که باعث مختل کردن بینایی او می شود
 • پوست اضافه در پلک پایینی
 • گودی و تورم در زیر چشم

این جراحی می تواند با پروسه های دیگری مانند لیفت ابرو ، لیفت صورت و لایه برداری پوست همزمان انجام شود. همچنین جراحی پلک می تاواند با اهداف درمانی یا زیبایی باشد در شرایطی که این پروسه را با اهداف درمانی انجام دهید احتمال شامل بیمه شدن آن بسیار بالاست ، اما در صورت زیبایی بودن هدف عمل هیچ گونه بیمه ای شامل هزینه آن نمی گردد.

بایدها و نبایدهای بعد از جراحی زیبایی پلک

بعد از انجام این پروسه یکسری موارد و نکات وجود دارند که نیاز است به آنها توجه شود. در صورت رعایت آنها می توانید یک پروسه ریکاوری بسیار آسان را تجربه نمایید.

بایدهای بعد از جراحی پلک :

 • شب بعد از جراحی هر یک ساعت به مدت ده دقیقه از کمپرس سرد برروی ناحیه عمل شده و اطراف آن استفاده نمایید.
 • بعد از آن تا چند روز آینده به طور مرتب در طول روز به مدت 4 الی 5 دقیقه استفاده از کمپرس سرد را ادامه دهید.
 • از قطره و کرم های تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید.
 • به مدت چند روز بعد از جراحی زیبایی پلک سر خود را هنگام خواب بالاتر از سطح سینه خود قرار دهید.
 • از عینک آفتابی برای جلوگیری از برخورد پوست ناحیه جراحی با آفتاب استفاده کنید.

نبایدهای بعد از جراحی پلک :

 • هیچگونه فعالیت سینگینی مانند شنا ، دویدن و ورزش های مختلف به مدت یک هفته انجام ندهید.
 • از مصرف سیگار و دخانیات بپرهیزید.
 • از مالیدن چشم های خود شدیدا خودداری کنید.
 • به مدت دو هفته از لنز استفاده ننمایید.

انتخاب پزشک و جراح متخصص در نتیجه عمل جراحی مطلوب بسیار تاثیرگذار است. بهتر است در انتخاب جراح گوش و حلق و بینی به میزان مهارت و تجربه پزشک دقت کافی داشته باشید. بررسی های لازم برای تشخیص بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران را انجام دهید.

اطلاعات تماس دکترحامد محمدی قهاری

اینستاگرام

drghahhari

واتس آپ

09373316900

تلفن مطب

09143900114

پیمایش به بالا