نوبت دهی آنلاین
عمل بینی و شیردهی

عمل بینی و شیردهی

عمل بینی و شیردهی : انجام عمل بینی در دوران شیردهی هیچ مشکلی ندارد و در صورت رعایت نکات مراقبتی ، نوزاد هیچ گونه آسیبی نمی بیند . عمل بینی روشی کاملاً تهاجمی است به همین دلیل بیمار به اتاق عمل منتقل می شود و با تزریق داروهای بی هوشی ، هوشیاری خود را از دست می دهد . تاثیر داروهای بیهوشی و آرامبخشی که به بیمار تزریق می شود حداقل 12 ساعت در بدن بیمار ماندگاری دارد .

عمل بینی و شیردهی

تاثیر داروهای بیهوشی در آقایان یا خانم هایی که نوزاد ندارند روند طبیعی است و مشکلی به وجود نمی آورد اما مادرانی که نوزاد شیرده دارند باید حداقل یک روز از شیردادن به نوزاد پرهیز کنند. زیرا نوزاد شیر خوار به طور مستقیم از سینه مادر تغذیه می کند و تاثیرات داروهای بیهوشی از طریق شیر به نوزاد منتقل می شود . در اصل عمل بینی آسیبی به مجراهای شیری وارد نمی کند و فقط نیاز است نوزاد چند ساعت از شیر مادر تغذیه نکند. در جلسه مشاوره حتماً به جراح بینی بگویید که در دوران شیردهی هستید تا اقدامات لازم انجام شود.

عمل بینی و شیردهی و بارداری

انجام هر نوع جراحی ، حتی جراحی بینی برای بانوان باردار ممنوع می باشد. جراحی بینی آسیبی به رحم مادر وارد نمی کند ولی به علت تاثیر داروهای بیهوشی بر روی جنین ، بهتر است هیچ گونه جراحی در دوران بارداری انجام نشود .

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 3 files.

زایمان بعد از عمل بینی

به طور معمول یک الی دوماه پس از عمل بینی ، بانوان می توانند اقدام به بارداری نمایند . عمل بینی محدودیتی برای زایمان ایجاد نمی کند و بانوان با توجه به شرایط جسمی و تایید پزشک معالجشان ، می توانند نوزاد خود را به طور طبیعی یا از طریق سزارین به دنیا آورند .

عمل بینی و شیردهی عمل بینی و شیردهی

تاثیر بارداری بر بینی عمل شده

تورم اجزای بدن و چهره در دوران بدنی امری کاملاً طبیعی است که برای تمام بانوان باردار اتفاق می افتد. بنابراین بانویی که عمل بینی انجام داده نیز در طی دوران بارداری دچار تورم می شود و تورم شامل بینی نیز می شود. در نتیجه در طی دوران بارداری ، بینی دچار کمی ورم می شود ولی این امر جای نگرانی ندارد ، پس از بارداری و از بین رفتن تورم صورت ، ورم بینی نیز از بین می رود و فرم بینی جراحی شده مانند قبل از بارداری می شود.

در صورت وجود هر گونه سوالی در ارتباط با عمل بینی و شیردهی یا عمل بینی و بارداری حتماً با جراح متخصص بینی صحبت کنید تا بهترین مشاوره را دریافت کنید. انتخاب پزشک و جراح متخصص در نتیجه عمل جراحی مطلوب بسیار تاثیرگذار است. بهتر است در انتخاب جراح گوش و حلق و بینی به میزان مهارت و تجربه پزشک دقت کافی داشته باشید. بررسی های لازم برای تشخیص بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران را انجام دهید.

اطلاعات تماس دکترحامد محمدی قهاری

اینستاگرام

drghahhari

واتس آپ

09373316900

تلفن مطب

09143900114

پیمایش به بالا