نوبت دهی آنلاین
عمل بینی و بارداری

عمل بینی و بارداری

بانوان در ارتباط با عمل بینی و بارداری سوال هایی دارند که در این مقاله سعی شده است به طور مفید و مختصر نکات اصلی در ارتباط با عمل بینی و بارداری گفته شود. هنگام عمل بینی در اتاق عمل به فرد داروهای بیهوشی تزریق می شود و تزریق داروهای بیهوشی منجربه بی هوشی کامل بیمار می شود. داروهای بیهوشی ارتباط مستقیمی با رحم مادر ندارند ولی تاثیرات آن ها می تواند مخرب باشد و بر روی جنین تاثیرات منفی داشته باشد به همین دلیل عمل بینی در بانوانی که باردار هستند انجام نمی شود.

عمل بینی و بارداری

در اصل انجام عمل بینی برای یک خانم باردار ممنوع است . بانوانی که در انتظار به دنیا آمدن فرزند خود هستند ، بهتر است برای حفظ سلامتی فرزندشان اقدام به بارداری نکنند و تا زمان زایمان صبور باشند زیرا پس از گذشت یک الی دو ماه پس از زایمان ، می توان عمل بینی را انجام داد. البته میزان آمادگی و شرایط جسمی مادر باید در نظر گرفته شود . عمل بینی تاثیر منفی بر روی دوران شیردهی ندارد و تنها نیاز است مادر 8 ساعت پس از عمل بینی به کودک شیر ندهد تا تاثیر داروهای بیهوشی از بین برود.

تاثیر عمل بینی و بارداری

ورم کردن بدن و اجزای صورت در دوران بارداری طبیعی است به همین دلیل بینی جراحی شده نیز در دوران بارداری دچار تورم می شود. پس از زایمان  تورم بدن مادر از بین می رود و به مرور زمان ، ورم بینی عمل شده نیز از بین می رود در نتیجه بارداری بر روی نتیجه عمل بینی تاثیری ندارد. بانوانی که جراحی بینی انجام داده اند از نظر بارداری و زایمان کاملاً مانند خانم هایی هستند که جراحی بینی انجام نداده اند.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 3 files.

مادری که پیش از بارداری ، عمل بینی انجام داده باشد می تواند نوزاد خود را به طور طبیعی یا از طریق سزارین به دنیا آورد. بنابراین مادری که عمل زیبایی بینی انجام داده محدودیتی برای نحوه به دنیا آوردن کودک خود ندارد .

چه مدت بعد از عمل بینی میشه اقدام به بارداری کرد ؟

پس از جراحی بینی ، بینی تورم دارد و در دوره بارداری نیز بینی و سایر اعضای بدن دچار ورم می شوند ، به همین دلیل بهتر است تا اتمام دوره نقاهت و رفع تورم بینی باردار نشوید . بارداری در طی دوره نقاهت مشکلی ندارد ولی بهتر است تا اتمام دوره نقاهت باردار نشوید تا بینی فرم زیباتری داشته باشد.

عمل بینی و بارداری نکات مهمی که باید بدانید

قبل از عمل:

 • تست بارداری: قبل از عمل بینی، حتما تست بارداری انجام دهید تا از باردار نبودن خود مطمئن شوید.
 • مشورت با پزشک: در مورد قصد بارداری خود بعد از عمل، با جراح بینی و همچنین پزشک متخصص زنان و زایمان خود مشورت کنید.
 • انتظار: به طور کلی، توصیه می شود بین عمل بینی و بارداری حداقل 6 ماه تا 1 سال فاصله باشد. این زمان به بدن شما فرصت می دهد تا به طور کامل از عمل ریکاوری شده و بینی شما به فرم نهایی خود برسد.

عمل بینی و بارداری عمل بینی و بارداری عمل بینی و بارداری

در دوران بارداری:

 • تغییرات هورمونی: در دوران بارداری، تغییرات هورمونی می تواند منجر به تورم و احتقان بینی شود. این امر ممکن است برای افرادی که عمل بینی انجام داده اند، آزاردهنده تر باشد.
 • مصرف دارو: در دوران بارداری، مصرف برخی از داروها، از جمله داروهای مسکن و آنتی بیوتیک ها، مجاز نیست. این داروها می توانند با داروهایی که جراح بینی تجویز می کند، تداخل داشته باشند و یا برای جنین مضر باشند.
 • استرس: استرس می تواند روند بهبودی را کند کرده و تورم را افزایش دهد. سعی کنید در دوران بارداری استرس خود را به حداقل برسانید.

بعد از زایمان:

 • شیردهی: اگر قصد شیردهی دارید، در مورد مصرف داروهای مسکن و سایر داروها با پزشک خود مشورت کنید. برخی از این داروها می توانند از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل شوند.
 • زمان مناسب: بعد از زایمان و اتمام دوران شیردهی، می توانید در مورد بارداری مجدد با پزشک خود مشورت کنید.

نکات کلی:

 • در صورت بروز هر گونه مشکل یا سوال، با پزشک خود تماس بگیرید.
 • از انجام فعالیت های سنگین که می تواند به بینی شما فشار وارد کند، خودداری کنید.
 • از عینک آفتابی و کلاه برای محافظت از بینی خود در برابر نور خورشید استفاده کنید.
 • رژیم غذایی سالم داشته باشید و به اندازه کافی آب بنوشید.

انتخاب پزشک و جراح متخصص در نتیجه عمل جراحی مطلوب بسیار تاثیرگذار است. بهتر است در انتخاب جراح گوش و حلق و بینی به میزان مهارت و تجربه پزشک دقت کافی داشته باشید. بررسی های لازم برای تشخیص بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران را انجام دهید.

اطلاعات تماس دکترحامد محمدی قهاری

اینستاگرام

drghahhari

واتس آپ

09373316900

تلفن مطب

09143900114

پیمایش به بالا