نوبت دهی آنلاین
جراحی گوش

جراحی گوش

جراحی گوش به منظور بهبود فرم ظاهری گوش ها انجام می شود زیرا گوش ها در دید عموم هستند و زیبایی آن ها منجربه زیبایی فرد و افزایش اعتماد به نفس می شود. کودکانی که از زمان تولد فرم گوش هایشان غیر طبیعی می باشد با افزایش سن مورد تمسخر کودکان دیگر قرار می گیرند و این موضوع موجب کاهش اعتماد به نفس در آن ها می شود.

جراحی گوش
جراحی گوش

باید برای انجام عمل گوش به بهترین جراح گوش شهر محل سکونت خود مراجعه کنند. عزیزانی که در شهر تهران زندگی می کنند می توانند برای انجام عمل اتوپلاستی خود به دکتر حامد قهاری بهترین دکتر گوش تهران مراجعه کنند.

به یاد داشته باشید که کاهش اعتماد به نفس موجب می شود کودکان منزوی شوند و نتوانند به خوبی استعدادهای خود را نشان دهند بنابراین آینده آن ها نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. والدین باید توجه داشته باشند که این گونه کودکان باید در همان سنین کودکی عمل زیبایی گوش انجام دهند و مشکلات ظاهری گوش برطرف شود. 

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 3 files.

دکتر حامد قهاری ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی تهران ، با توجه به مهارت بالایی که دارند می توانند به خوبی جراحی گوش را در تمام افراد ، کودکان و بزرگسالان ، انجام دهند.  نتایج اتوپلاستی یا همان جراحی زیبایی گوش قابل بازگشت نیستند و به صورت دائمی ماندگاری دارند ولی مراقبت از گوش پس از عمل جراحی  نیز اهمیت بالایی دارد و نباید نسبت به آن سهل انگاری کرد.

انواع جراحی گوش

عمل زیبایی گوش بنا بر دلایل متفاوتی انجام می شود که می توان از میان آن ها به موارد زیر اشاره نمود :

 • برجسته سازی گوش :

برخی از افراد ممکن است گوش های کوچکی داشته باشند به گونه ای که از در دوران رشد به طور کامل رشد نکرده است. در چنین مواردی می توان برای افزایش زیبایی و همچنین افزایش اندازه گوش خارجی جراحی زیبایی گوش را انجام داد.

 • سنجاق کردن گوش :

ممکن است جراحی گوش در تهران به منظور نزدیک کردن گوش ها به سر انجام شود که از آن در اغلب موارد برای درمان گوش بلبلی استفاده می شود. افرادی که گوش های آن ها از دو طرف یا یک سو برجسته است می توانند اقدام به انجام این فرایند کنند.

 • کاهش سایز و اندازه گوش :

اختلال ماکروتیا زمانی رخ می دهد که گوش های شما بیشتر از حد معمولی باشد. این عمل برخلاف پروسه برجسته سازی گوش انجام می شود و در طی آن پزشک عمل گوش را با هدف کاهش اندازه گوش و بر روی افرادی که دارای گوش های بزرگ و مبتلا به ماکروتیا انجام می دهد.

نحوه انجام اتوپلاستی

جراحی گوش را می توان تحت بیحسی موضعی یا بیهوشی کامل انجام داد و برای اینکه تغییرات مورد نظر را ایجاد کرد لازم است تا یک برش کوچک در ناحیه ای از گوش که چین خوردگی پشت گوش وجود دارد ایجاد شود. پس از آن پزشک با دقت و مهارت بسیار زیاد اقدام به برداشتن غضروف و پوست اضافه از این ناحیه می کند.

لازم به ذکر است در برخی از مواقع ممکن است نیاز باشد برای خوش فرم کردن گوش ، به غضروف ها شکل داده شود. در این فرایند ، جراح می تواند علاوه بر طرف کردن جلو آمدگی گوش ، بزرگی گوش ، نامتقارن بودن آن و دیگر مشکلات گوش را بهبود بخشد.

پس از اتمام روند عمل ، گوش با استفاده از بخیه در ناحیه جدید تثبیت شده و ناحیه زخم شده پانسمان می گردد. به طور کلی برش های جراحی گوش ، معمولا در قسمت پشتی گوش ایجاد می شوند اما در برخی از مواقع در بین چین های جلویی گوش نیز ایجاد می شوند ؛ بهترین جراح گوش تهران پس از ایجاد برش های مورد نیاز و جدا کردن پوست از غضروف به اصلاح ایرادات گوش پرداخته و تغییرات مورد نیاز را اعمال می کند.

جراحی گوش در تهران - دکتر قهاری
جراحی گوش
جراحی گوش در تهران - دکتر قهاری
جراحی گوش

کاندیدای مناسب جراحی گوش

 1. افرادی که گوش های آن ها غیرقرینه می باشد.
 2. اشخاصی که به طور مادرزادی دارای گوش های بزرگ می باشند.
 3. کسانی که گوش هایشان آسیب دیده است.

مزایای اتوپلاستی یا جراحی گوش

 • در حین انجام جراحی زیبایی گوش ، امنیت بالا است و خطری بیمار را تهدید نمی کند.
 • برش های زده شده در پشت گوش هستند به همین دلیل حتی در زمان نقاهت نیز بخیه ها مشاهده نمی شوند.
 • عمل کردن گوش محدودیت سنی ندارد و با رعایت نکات پزشکی می توان در هر سنی اتوپلاستی را انجام داد.
 • در این بین کودکانی که مشکلات مادرزادی دارند کاندیدهای مناسب تری برای انجام عمل زیبایی گوش هستند.
 • پس از سپری شدن دوران نقاهت اتوپلاستی ، جای بخیه ها قابل مشاهده نیست زیرا برش ها ترمیم می یابند و شبیه یک خط باریک می شوند.
 • بخیه هایی که در حین جراحی گوش زده می شوند می توانند قابل جذب باشند یا خاصیت جذب پذیری نداشته باشند که این موضوع کاملاٌ به بهترین دکتر عمل گوش تهران و نحوه انجام آن بستگی دارد.

کاربرد های عمل گوش

 • بهبود مشکلات ظاهری گوش مانند بزرگ بودن گوش ، عدم تقارن گوش ها و غیره .
 • بهبود مشکلات مادرزادی در مجرای گوش مانند مشکلات شنوایی .
 • بهبود نواقصی که بر اثر حادثه به وجود آمده اند.
 • در اصل جراحی گوش کاربردی درمانی ، زیبایی و ترمیمی دارد.

آمادگی برای جراحی گوش

لازمه هر جراحی انتخاب یک دکتر با تجربه قبل از انجام می باشد. از این رو قبل از جراحی اتوپلاستی ، معاینه این عضو طی جلسه مشاوره توسط جراح انجام می شود. دکتر در این صورت اندازه ، شکل ، محل قرارگیری گوش ها را ارزیابی کرده و در مورد نحوه انجام جراحی ، مزایا ، خطرات و هزینه عمل گوش با بیمار مذاکره می کند.

تقارن در گوش ها بعد از عمل گوش

یکی از بزرگترین چالش ها پس از جراحی گوش ، وجود تقارن در گوش ها می باشد. اندازه گیری دقیق قسمت های بالایی ، میانی و پایینی گوش توسط دکتر، قبل و بعد از عمل این امکان را به او می دهد تا میزان درجه ای که این عضو باید جابجا شود را به دست بیاورد. جراح ، تقارن مورد نیاز گوش ها را با درک مناسب از دوره ریکاوری و در نظر گرفتن اندازه آن ها در حین عمل ایجاد می کند.

یکی از مشکلات موجود در گوش افراد که آنان را به جراحی زیبایی گوش وادار می کند ، متقارن نبودن این اندام است. از آنجایی که چهره و صورت افراد منظم و متقارن خلق شده است ، هرچه این تقارن بهینه تر و دقیق تر باشد ، تناسب و جذابیت اشخاص نیز بیشتر می شود. از این رو در اتوپلاستی به این موضوع توجه داشته باشید که اگر در انتخاب جراح دقت کافی نباشد ، بیمار نیاز به جراحی مجدد خواهد داشت.

اقدامات قبل از اتوپلاستی

 1. افرادی که تصمیم به انجام اتوپلاستی گرفته اند ، باید از مدتی قبل از شروع عمل از مصرف برخی از داروها که سبب بروز اخلال در انعقاد خون می شوند ، خودداری کنند ؛ چرا که مصرف از این قبیل داروها احتمال خونریزی در حین عمل را افزایش می دهد ، برخی از این داروها عبارت اند از : آسپرین ، بروفن ، ژلوفن و غیره.
 2. مصرف سیگار و الکل قبل از جراحی گوش ، سبب ایجاد اخلال در اکسیژن رسانی در حین جراحی می شود ؛ به همین علت پزشک ، به افرادی که تصمیم به انجام عمل گوش گرفته اند ، توصیه می کند از مدتی قبل از شروع جراحی زیبایی گوش از مصرف سیگار و الکل خودداری کنند.
 3. جراح گوش ، برای افرادی که قصد انجام عمل زیبایی گوش را دارند یک سری دارو و آزمایش تجویز می کند ، که مصرف و انجام به موقع آن ها از اهمیت به سزایی برخوردار است از این رو بیماران باید در این مورد بسیار دقت کنند.
 4. هنگامی فرد جهت عمل کردن گوش خود به پزشک مراجعه می کند ، باید پزشک معالج خود را از تمامی سوابق پزشکی خود مطلع کند هم چنین باید در رابطه با حساسیت های دارویی خود نیز به ایشان بگوید.
 5. بیمارانی که قصد انجام جراحی گوش را دارند ، در روز موعود باید ناشتا باشند به همین منظور آن ها باید شام سبک میل کرده و از 8 ساعت قبل از شروع از خوردن و آشامیدن خودداری کنند.
 6. بهتر است ، بیماران در شب قبل از شروع عمل ، استحمام کنند.
 7. افرادی که قصد انجام اتوپلاستی را دارند ، باید از تنها مراجعه کردن به کلینیک خودداری کرده و حتما با یک همراه در بیمارستان حضور یابند.
جراحی گوش
جراحی گوش

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش

 • بیمار با گذشت چند ساعت پس از عمل گوش، اجازه مرخصی دارد اما باید مراقبت هایی را به منظور تسریع روند بهبودی انجام دهد.
 • رعایت بهداشت زخم، مهم ترین نکته پس از عمل می باشد.
 • پانسمانی را بعد از عمل کردن گوش در تهران بر روی محل زخم گذاشته و دو سر آن را با باند می بندند.
 • به بیمار توصیه می شود که یک باند کشی را تا مدتی که بهترین دکتر جراحی گوش تهران برای او معین می کند به خصوص شب ها، بر روی گوش ها ببندد.
 • در صورت بروز درد، بیمار می تواند از مسکن هایی که توسط  پزشک برای او تجویز شده استفاده کند.
 •  پس از گذشت یک هفته، بیمار می تواند به فعالیت های روزمره پرداخته و به محل کار یا مدرسه برود.
 • وجود مقداری ورم و خون مردگی بعد از عمل زیبایی گوش طبیعی بوده و به مرور زمان رفع خواهد شد.
 • به بیماران توصیه می شود که به مدت دو هفته به پشت بخوابند تا فشاری بر روی گوش ها وارد نشود.
 • استفاده از پمادهای آنتی بیوتیک و شستشوی منظم زخم پس از جراحی زیبایی گوش ، بسیار مهم می باشد.
 • بیمار می بایست در اولین هفته بعد از اتوپلاستی در طول شبانه روز از هدبند استفاده کند.
 • هر سه ساعت یک بار به مدت 30 دقیقه هدبند را بردارید.
 • در هفته دوم فقط شب ها از هدبند استفاده نمایید.

لازم به ذکر است که نتیجه نهایی عمل گوش ، حدوداً یک سال بعد از انجام آن قابل مشاهده است ولی در اکثر موارد، بیمار پس از گذشت 3 ماه به 90 درصد از انتظاراتش دست می یابد.

روند استحمام در دوره ریکاوری پس از جراحی گوش چگونه است؟

دوره نقاهت بعد از اتوپلاستی ، تنها وجود دردها و عارضه های طبیعی پس از جراحی نیست ، یکی از مواردی که سبب سخت کردن روند بهبود و سپری کردن دوره نقاهت می شود محدودیت ها و مسائل مربوط به دوش گرفتن بعد از جراحی گوش می باشد.

دکتر جراح حتما روز قبل از جراحی انجام مواردی مانند اصلاح سر ، حمام و تمام موارد بهداشتی را به شما گوشزد کرده است. استحمام قبل از جراحی نه تنها به راحتی شما بلکه به سریعتر بودن روند بهبود بعد از عمل گوش نیز کمک شایانی می کند. در بعضی موارد در جراحی نیاز است قسمت هایی از موی سر تراشیده شود تا فضای بهتری برای جراحی تامین شود.

بعد از جراحی زیبایی گوش ، 3 تا 4 روز پانسمان به دور سر پیچیده شده که در این هنگام ، شستن سر و موها دچار محدودیت می باشد. به محض بهبودی و تایید دکتر ، می توانید پانسمان ها را باز کرده و اقدام به شست و شوی مو و سر خود کنید. در این هنگام به دلیل اینکه این عضو تازه جراحی شده باید شستشوی آرام و کوتاه مدت داشته باید تا اوضاع گوش تازه جراحی شده بهتر شود.

آیا جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی نیاز به بیهوشی دارد؟

اگر جراحی گوش در بیماران خردسال صورت گیرد ، به دلیل وجود تحرک زیاد و ترس از عمل ، این افراد حتما تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرند تا جراحی انجام شود. در بزرگسالان نیز این پروسه زیبایی اکثرا از طریق بی حسی موضعی انجام می شود.

عمل گوش در تهران - دکتر قهاری
عمل گوش در تهران – دکتر قهاری
عمل گوش در تهران - دکتر قهاری
عمل گوش در تهران – دکتر قهاری

عوارض جراحی گوش

جراحی زیبایی گوش ، نه تنها عملی سخت و پیچیده به حساب نمی آید ، بلکه جراحی سبک می باشد و اگر به دست بهترین جراح گوش تهران که از تجربه و مهارت خاصی برخوردار است ، انجام گیرد پس از انجام آن خطری بیماران را تهدید نمی کند ؛ اما در غیر این صورت مشکلاتی هم چون درد شدید ، بی حسی ، عفونت ، غیرقرینگی گوش ها و غیره بیماران را تهدید می کند ، حتی در بسیاری از مواقع نامتقارنی گوش به قدری شدید بوده که بیماران نیاز به انجام جراحی مجدد پیدا می کنند.

هزینه اتوپلاستی در تهران

با توجه به مشکلی که باید درمان شود هزینه عمل گوش در تهران معین می شود. جراحی زیبایی گوش گاهی با هدف زیبایی و گاهی با هدف درمانی انجام می شود و هزینه این دو با یکدیگر متفاوت است. اگر جراحی گوش برای رفع مشکل شنوایی باشد هزینه آن  توسط بیمه پرداخت می شود. برای آگاهی از هزینه عمل زیبایی گوش می توانید به سایت ، مطب یا صفحه اینستاگرام جراح و متخصص گوش مراجعه کنید ولی بهترین راه مراجعه حضوری به مطب است. مراجعه حضوری منجرب می شود تا فرد معاینه شود و مشاوره های لازم را دریافت کند.

بهترین سن برای جراحی گوش چه زمانی می باشد

تمام افرادی که از نظر فیزیکی به طور کامل رشد کرده اند و رشد گوش های آنها به پایان رسیده است می توانند این عمل را انجام دهند. گفته شده که اکثرا این پروسه بر روی کودکان بالاتر از 4 سال انجام شده است. تعدادی بزرگ سال نیز دست به انجام این جراحی می زنند.

چقدر زمان برای انجام جراحی گوش نیاز است

اوتوپلاستی می تواند بین یک الی سه ساعت زمان ببرد ، که کاملا به شما و نوع مشکل گوش ، نوع پروسه و روش مورد استفاده و سایر عوامل مربوط به پروسه مانند خود جراح بستگی دارد و بر اساس آنها متغیر می باشد.

آیا به ملاقات دوباره با پزشک بعد از جراحی گوش نیاز داریم؟

بله شما باید بار دیگر برای چکاپ به پزشک خود مراجعه کنید تا روند بهبودی و شرایط گوش شما را بررسی نماید. پزشکان معمولا جلسه ملاقات دوباره با بیمار را در یک هفته بعد از خود پروسه می گذارند. همچنین در این ملاقات پزشک بانداژ شما را نیز باز می کند. شما نیاز دارید تا چند هفته بعد از اتوپلاستی یک الی دو بار ملاقات دوباره با پزشک داشته باشید تا همه چیز تحت کنترل باشد و پروسه ریکاوری شما بدون مشکل و طبق برنامه پیش برود.

فرزندتان چه زمانی بعد از این پروسه می تواند به مدرسه بازگردد

در صورتی که فرزند شما این جراحی را انجام داده است می تواند یک هفته بعد از جراحی گوش باز به مدرسه برود. دقت داشته باشید ، که با وجود توانایی در رفتن فرزند شما به مدرسه باید از فعالیت زیاد خودداری کند. فرزند شما نیاز دارد تا رسیدن به بهبود کامل از شرکت در بازی های پر جنب و جوش و ورزش ها خودداری نماید. بنابراین او را تحت نظر بگیرید و به او بگویید که از گوش خود مراقبت کند.

سوالات متداول جراحی گوش از دکتر قهاری و پاسخ آن ها

مدت زمان انجام عمل اتوپلاستی در تهران چقدر است ؟

مدت زمانی که عمل گوش در تهران به طول می انجامد ، بسته به میزان ایرادات گوش متغیر می باشد ؛ اما در حالت کلی می توان گفت انجام جراحی زیبایی گوش به 1 الی 2 ساعت زمان نیاز دارد.

آیا جای اسکارهای ناشی از جراحی کردن گوش ، بر روی پوست باقی می ماند ؟

خیر ، برش های جراحی گوش در ناحیه غیر قابل دید ایجاد می شوند ، بنابراین جای اسکارهای ناشی از عمل قابل مشاهده نخواهد بود.

آیا امکان تغییر سایز لاله گوش نیز وجود دارد ؟

بله. با انجام این پروسه می توان بدون نگرانی سایز لاله گوش را کاهش یا افزایش داد.

آیا نتیجه عمل گوش، دائمی است ؟

بله ، نتیجه جراحی گوش دائمی بوده و تحت تاثیر عوامل متفاوت تغییر نمی کند.

آیا بیمار در دوره نقاهت عمل زیبایی گوش ، مستلزم رعایت دستورالعمل های خاصی می باشد ؟

بله ، در قسمت مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش به طور مفصل در این باره توضیح داده ایم. شما می توانید مقاله تهیه شده در این خصوص را نیز مطالعه فرمایید.

بهترین سن جهت انجام اتوپلاستی چه سنی است ؟

طبق توصیه بهترین جراحان گوش تهران ، انجام عمل گوش در سنین پایین تر ، بهتر می باشد.

دوره نقاهت جراحی گوش چقدر است ؟

معمولا افرادی که عمل زیبایی گوش انجام داده اند ، پس از گذشت مدت زمان 5 الی 7 روز از  عمل می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند ، اما باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنند.

آیا انجام جراحی زیبایی گوش، بر روی شنوایی بیماران تاثیر می گذارد ؟

خیر ، زیرا مکانیسم شنوایی گوش انسان در ناحیه گوش میانی و داخلی بوده ، بنابراین عمل کردن گوش تاثیری بر روی آن نمی گذارد.

آیا عمل گوش دردناک است ؟

خیر ، احساس درد پس از تمامی عمل ها مسئله ای عادی و طبیعی بوده ، بنابراین احساس درد خفیف بعد از اتوپلاستی جای نگرانی ندارد و با مصرف مسکن می توان آن را کنترل کرد.

نتایج جراحی، پس از گذشت چند مدت قابل رویت خواهد بود ؟

بیماران پس از گذشت 4 الی 6 هفته از اتوپلاستی می توانند نتایج آن را مشاهده کنند.

در چه شرایطی بعد از جراحی گوش باید به پزشک زنگ بزنید

در صورتی که با هر یک از موارد زیر مواجه شده اید نیاز است که با پزشک خود تماس برقرار نمایید :

 • تب کردن
 • مشاهده خونریزی و یا تورم بیش از حد
 • فشار یا ضربه ای به ناحیه جراحی شما وارد شده است

دلیل بیرون زدگی گوش که نیاز به جراحی گوش دارد

اکثر افرادی که دچار به این مشکل می شوند به صورت مادرزادی به آن مبتلا هستند. دلایل اصلی که می توانند باعث رخ دادن این مشکل گردند عبارتند از :

 • تا خوردگی پیش گوش رشد نکرده : زمانی که شما خارج گوش را مشاهده می نمایید ، می توانید یک شکل C مانند را ببینید. درون آن شکل شما یک بخش را میبینید که به شکل y می باشد. آن قسمت را پیش گوش می نامند.
 • غضروف زیاد در استخوان صدفی : بخش گود مانند در گوش شما که برآمدگی آن از سمت دیگر بین گوش و سر شما فاصله ایجاد می نماید را استخوان صدفی می گویند.
 • ترکیب هر دو : هر دو مشکل اضافه بودن استخوان صدفی و کمبود در تا خوردگی پیش گوش با هم در ظاهر گوش شما اثر گذاشته اند.

به چه گوش هایی بیرون زده می گویند

در صورتی که گوش های شما با مقداری بیش از 2 سانتی متر بیرون زده باشد. گوش های شما را بیرون زده محسوب می نمایند و نیاز دارید تا برای درمان آن جراحی گوش انجام دهید تا مشکل شما حل گردد. همچنین بهتر است برای اطمینان حاصل کردن از نوع مشکل با مراجعه به دکتر یک معاینه دقیق انجام دهید تا از اینکه به کدام نوع مشکل دچار شده اید مطمئن گردید.

در این صورت دیگر هیچ نگرانی در شما به جا نمی ماند. همچنین توجه داشته باشید که به یک پزشک قابل و حرفه ای برای هرگونه اقدام درمانی یا زیبایی مراجعه نمایید تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

انتخاب پزشک و جراح متخصص در نتیجه عمل جراحی مطلوب بسیار تاثیرگذار است. بهتر است در انتخاب جراح گوش و حلق و بینی به میزان مهارت و تجربه پزشک دقت کافی داشته باشید. بررسی های لازم برای تشخیص بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران را انجام دهید.

اطلاعات تماس دکترحامد محمدی قهاری

اینستاگرام

drghahhari

واتس آپ

09373316900

تلفن مطب

09143900114

پیمایش به بالا